Facebook, Mark Zuckerberg’in tarafından Harvard Üniversitesi’de öğrenci olduğu yıllarda kodlamasını yaptığı ve 4 Şubat 2004 tarihinde yayına aldığı sosyal paylaşım platformudur. İstatiksel olarak 2014 tarihi itibariyle Dünya genelinde en çok ziyaret alan 2. web sitesi olma konumundadır. Şuan itibariyle Facebook’un 1 milyar 350 milyon kullanıcısı bulunmaktadır.

Facebook Hesap Silme

Facebook 1 milyarı geçkin üyesi olan bir sosyal ağ olarak hesabını silmek yada geçici olarak kapatmak isteyenler olabilir. Bu nedenle Facebook hesabı silme işlemlerinin nasıl yapıldığını sizlere adım adım anlattık. Facebook silme işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları tek tek uygulamanız gerekmektedir.

Facebook Hesap Silme Adımları;

Öncelikle Facebook hesabınızı silmek için masaüstü yada dizüstü bilgisayarınızdan Facebook hesabınıza giriş yapmalısınız. Daha sonra yukarıdaki linkten hesap silme safyasına ulaşabilirsiniz. Karşınıza gelen ekrandan “Hesabımı Sil” butonu bulunmaktadır. Ancak hesabınızı silmeden önce mutlaka hesap silme prosedürlerini okumalı ve kararınızı ondan sonra vermelisiniz.

Hesabınızı Sildikten Sonraki Süreç

 • Hesabınızı sildikten sonra arkadaşlarınız yada diğer kişiler hesabınızı görüntüleyemez.
 • Hesabınızı sildikten sonra 14 gün boyunca hesabınız dondurulur.
 • Hesabınıza 14 gün içinde giriş yapmazsanız kalıcı olarak silinecektir.
 • Kalıcı olarak silinen hesaplar geri getirilemez ve tüm mesajlar, gönderiler ve bilgiler kalıcı olarak silinir.

Sık Sorulan Sorular

Facebook hesabım kaç günde kalıcı olarak silinir?
Facebook kullanıcıları için hesap silme işlemi kalıcı olarak yapılan bir işlemdir. Bu nedenle kesin kararlı olmanız durumunda hesap silme işlemini başlatarak 14 gün boyunca hesabınızın dondurulmasını sağlayabilirsiniz. 14 gün süre içerisinde hiçbir şekilde hesabınıza erişim sağlamamanız halinde hesabınız kalıcı olarak silinmiş olur.
Hesabımı sildikten sonra aynı telefon üzerinden hesap açabilir miyim?
Facebook hesabını sildikten sonra kullandığınız telefon üzerinden silme işleminin tamamlanması ile birlikte yeniden hesap açabilirsiniz. Ancak silme işlemi için 14 gün boyunca beklemenize hesabınıza hiçbir şekilde giriş yapmamız gerekir. Bu süre sonunda mail adresiniz ve telefonunuz üzerinden yeni hesap açabilirsiniz.
Facebook hesabım silinince yeniden aynı mail adresi ile hesap açabilir miyim?
Facebook kullanıcıları özellikle hesaplarını silmek istedikleri durumlara kalıcı olarak silme işlemini yapabilirler. Daha sonrasında mail hesabı hesabın tamamen silinmesi durumunda yeniden mail adresinizi kullanarak hesap açabilirsiniz. Ancak hesabın tamamen silinmiş olması gerekmektedir.
Hesabımı sildim Facebook mesajlarıma nasıl ulaşabilirim?
Facebook hesabınızın silmeniz durumunda hesabınızda bulunan mesajların tamamını silinmektedir. Bu nedenle yeniden mesajlarınıza ulaşma durumunuz söz konusu olmamaktadır. Silme işlemini başlatmadan önce mutlaka ihtiyaç duyabileceğiniz bilgileri almanız gerekirdi.

Video Anlatım

Facebook Hesap Silme Linki:
Hesap silme linki.

Comments

 1. zehra

  hesabımı silmek değil de geçici olarak dondurmak istiyorum. burada gerekli adımları izledim, tek tek hepsini uyguladım.

  1. Hesap Yönetimi Article Author

   İşlemleri adım adım uygulayarak hesabınızı dilerseniz dondurabilir dilerseniz kalıcı olarak silebilirsiniz.
   İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

 2. Özkan

  Facebook hesabı silme 14 gun doldu ama baska feysden halen hesabın gözüküyor kendim girmek istedigim de silmeye proglanmiş diyor ve giris yapamiyorum ne yapmam lazim
  Tskrler

  1. Hesap Yönetimi Article Author

   Merhaba, Facebook hesabınız silindikten sonra yeniden hesabınıza kişiler görüntüleyemez. Hesap silme işleminin tamamlanmasının ardından arkadaşlarınız veya arkadaşınız olmayan diğer kullanıcılar tarafından hesabınızın görüntülenmesi mümkün değildir.

  1. Hesap Yönetimi Article Author

   Facebook kullanıcıları özellikle kullanmadıkları hesapları silebilirler. Dondurma işlemi ile silme işlemi farklı işlemlerdir. Bu nedenle hesabınızı silmek istemeniz durumunda tamamen hesabınızın kaldırılması sağlanabilir. Hesap silme işlemlerini otomatik olarak hesap silme seçeneği ile yapabilirsiniz. Hesabınızın silinmesi durumunda 14 gün boyunca hesaba giriş yapılmaması kalıcı olarak silinmesini sağlamaktadır.

  1. Hesap Yönetimi Article Author

   Hesabınızın silinmesi kısa süre içerisinde yapılabilir. Ancak hesabınızın silinmesinin ardından 14 gün boyunca hesabınızın dondurulması sağlanmış olunur. Bu nedenle bu süre içerisinde hesabınıza giriş yapmamız gerekir. Giriş yapmanız durumunda hesabınız yeniden aktif konuma geçebilir.

  1. Hesap Yönetimi Article Author

   Facebook hesabınızı dondurmanız durumunda mesajlarınız silinmemektedir. Aynı şekilde istediğiniz her durumda hesabınıza aktif hale getirerek mesajlarınıza ulaşım sağlayabilirsiniz.

  1. Hesap Yönetimi Article Author

   Hesabınızın silmek istediğinizde kalıcı olarak silme işlemi yapabilirsiniz. Bu süre içerisinde hesabınız arkadaşlarınız veya farklı kişiler tarafından görüntülenemez. Silme işlemini yapmanızın ardından 14 gün hesabınız dondurulur. 14 gün hesabınıza hiçbir şekilde erişim sağlamamanız durumunda hesabınız kalıcı olarak silinir. Bu sürede profiliniz farklı kullanıcılar tarafından görülemez.

  1. Hesap Yönetimi Article Author

   Hesap dondurma işlemi ile hesap silme işlemi tamamen farklı işlemlerdir. Hesabınızın geçici süre için kullanılamaz hale gelmesini istediğinizde hesabınızı dondurabilirsiniz. İstediğinizde yeniden aktif ederek kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak silme işlemi kalıcı olarak yapılmaktadır. Bu nedenle hesabınızın silmeniz durumunda yeniden hesabınızı kullanma imkanınız bulunmamaktadır.

 3. Murat Hüdavendigar

  Facebook hesabımı sildim ancak yine de profilimi farklı hesaplar üzerinden görüyorum… Bu nasıl olabilir?

  1. Hesap Yönetimi Article Author

   Hesap silme işlemini başlattıktan sonra 14 gün boyunca hesabınıza hiçbir şekilde erişim sağlamanız gerekir. Farklı telefonlar veya bilgisayarlar üzerinden hesabınıza giriş yapmışsanız bu durumda hesabınız silinmeyecektir. Hesabınız farklı kullanıcıların hesapları üzerinden görülüyorsa yeniden silme işlemi yapın.

 4. Zeki Tonguç

  Facebook hesap silme işlemi güvenli midir? Daha sonra hesabımın başkaları tarafından kullanılma ihtimali var mıdır?

  1. Hesap Yönetimi Article Author

   Hesabınıza kalıcı olarak silmeniz durumunda hesabınız tamamen silinmektedir. Güvenli bir şekilde hesabınızı silmek istediğinizde bilgisayar üzerinden yapacağınız işlemler sayesinde sorun yaşamadan hesabın silinmesini sağlayabilirsiniz. Kalıcı hesap silme işlemi güvenli bir şekilde hesabınızın silinmesini sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın