adwords iptal etme

Google Adwords, Google’un sunmuş olduğu arama sonuçlarında (SERP), ortak arama ağlarında ve diğer web siteleri üzerinde reklamlarınızın yayınlandığı bir hizmettir. Google’un halen gelirlerinin büyük bir kısmı Adwords üzerinden oluşmaktadır.

Google Adwords aynı zamanda bir çoğumuzun aşina olduğu Google Adsense ile ortaklaşa çalışmaktadır. Kullanıcılar Adwords ile reklam vermekte Google Adsense ile yayıncılar reklam yayınlamaktadırlar.

Google Adwords İptal Etme

Google Adwords hesabınızı iptal etmek ve silmek istiyorsanız çok basit birkaç adımda bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu adımları aşağıda sırası ile anlattık. Bu adımları tek tek takip ederek Adwords hesabınızı iptal edebilir veya silebilirsiniz.

Google Adwords İptal Etme İşlemleri;

  1. Öncelikle iptal etmek istediğimiz Adwords hesabına Yönetici olan Gmail adresimiz ile giriş yapıyoruz.
  2. Hesaba girince sağ üst köşedeki dişli çark ikonuna tıklıyoruz.
  3. Açılan menüde Hesap ayarları seçeneğini tıklıyoruz.
  4. Açılan sayfada Tercihler sekmesine tıklıyoruz.
  5. Tercihler sayfasının en altında Bu Hesabı iptal et seçeneği bulunuyor. Bu linke tıklayarak hesabınızı iptal edebilirsiniz.

Eğer Hesabı iptal etme seçeneği yoksa ya hesap daha önce iptal edilmiş yada giriş yaptığınız Gmail hesabını burada Yönetici konumunda değildir.

UYARI: Adwords hesabınızı kapattığınızda Otomatik Ödeme kullanıyorsanız Adwords’ten size borç maile gelecektir ve bu borcun ödenmesini isteyecektir. Bu borcu ödemenizi tavsiye ederiz. Eğer Manuel ödeme ile hesabı kullanıyorsanız ve hesapta bakiyeniz kalmış ise hesapta bulunan bakiye 30 iş günü içinde tanımlı olan banka bilgilerinize iade edilecektir.

Video anlatım;

Bir Cevap Yazın