Google+ (Google Plus) isimden de anlaşılacağı üzere 28 Haziran 2011 tarihinde duyurusu yapılmış ve ilk üyelerini davetiye ile ağa kaydını kabul etmiştir. Kullanıcılar tarafından taleplerin artması ile 20 Eylül 2011’de kullanıcıların gerçek isimleri ile ve 18 yaş üzerinde olmak koşulu ile üyeliklere izin verildi.

Google Plus kısaca G+ olarak isimlendirilmektedir ve Aralık 2012 itibariyle 500 milyon kullanıcıyı geçmiştir. Google Plus ilk çıkış yaptığı dönemden itibaren Facebook sosyal medya sitesinin rakibi olarak bilinmektedir ve bu alanda da çalışmalarını sürdürmektedir.

Google Plus Hesap Silme

500 milyondan fazla kullanıcı olan bir sosyal ağ sitesinin içerisinde ister istemez hesabını silmek isteyen üyeler bulunmaktadır. Google Plus hesap silme işlemlerini nasıl yapacağınızı aşağıda adım adım anlattık.

  1. Google’a gmail hesabımız ile giriş yapıyoruz.
  2. Sağ üst kısımda profil resmine tıklıyoruz ve Hesabım yazısına tıklıyoruz.
  3. Karşımıza gelen ekranda Hesap Tercihleri seçeneği altındaki Hesabınızı veya hizmetlerinizi silme seçeneğini tıklıyoruz.
  4. Karşımıza gelen ekranda öncelikle gmail hesabınıza tekrar şifre ile girmemiz istenecek.
  5. Giriş yaptıktan sonra karşımıza iki seçenek daha çıkıyor; Ürünleri sil ve Google Hesabı’nı ve verileri sil seçenekleri bulunuyor.
  6. Ürünleri sil seçeneğini tıklıyoruz ve karşımıza gelen ekranda Google Plus hesabını silmek istediğimizi işaretleyip işlemleri tamamlıyoruz.

UYARI: Google Plus hesabınızı sildiğinizde Çevreleriniz, Arkadaşlarınıza, Gönderileriniz ve Fotoğraflarınızla birlikte bir çok bilgi Google Plus hesabınızla birlikte geri getirilemeyecek şekilde tüm bilgiler silinecektir.

Google Plus (G+) Hesap Silme Video Anladım:

Diğer Hesap Silme İşlemleri:

Instagram Hesap Dondurma 2018

Twitter Hesap Silme 2018

Swarm Hesabı Silme 2018

Bir Cevap Yazın