Instagram hesap dondurma işlemleri için sizlere güncel bilgilerle nasıl yapacağınızı anlatağız. Bu yazıda anlatılan adımları takip ederek Instagram hesabınızı geçici olarak dondurabileceksiniz. Dondurma işlemi, tarif edilen yöntemler izlenerek yapıldığında dondurulan hesaba tekrar giriş yapana kadar pasif durumda kalacaktır. Dondurduğunuz hesabınızın kullanıcı adı ve şifresi ile tekrar giriş yaptığınızda instagram hesabınız tekrar kullanılabilir duruma gelecektir.

Instagram hesabınızı tamamen kapatmak istemiyorsanız dondurma işlemi yapmak gerekiyor. Aşağıda belirtilen adımları izlediğiniz zaman hesabınızı birkaç adımda kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Bilgilendirme: Instagram hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız Instagram Hesap Silme hakkındaki yazımızdan faydalanabilirsiniz.
Instagram Hesap Dondurma

 • Öncelikle web tarayıcısı üzerinden instagram hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekiyor. Bunun için masaüstü bir bilgisayar şart değil, mobil cihazınızın web tarayıcısından da kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • Daha sonra giriş yapmış olduğunuz hesabınızı düzenlemelisiniz. Bunun için profil sayfasına gelip “hesabımı düzenle” seçeneğine tıklıyorsunuz. Hesap düzenle işlemi için aşağıdaki  Hesap hesap dondurma linkini kullanabilirsiniz.
 • Hesabı düzenleme kısmına giriş yaptığınızda karşınızdaki ekranın en altında “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğini göreceksiniz.

Instagram Kalıcı Hesap Silme 2018
https://www.hesabimisil.com/instagram-hesap-silme/

instagram Hesap Dondurma

 • “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıkladıktan sonra karşımıza onaylama bölümü gelecektir. Buradan “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusuna size uygun olan bir seçeneği seçip ardından şifrenizi girip hesabı dondurmak istediğinizi onaylamanız gerekmektedir.

Instagram Dondurma

 • “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıkladığınız aşağıdaki gibi bir uyarı daha çıkacaktır.

geçici olarak hesabımı kapat

 • Hesabınızı “geçici olarak” dondurma konusunda kararlıysanız “Evet” seçeneğini seçerek hesabınızı kapatabilirsiniz.

Hesabınızı dondurmak burayı kullanabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Hesabı dondurunca gönderilerim kaybolur mu?
Hesabımı dondurdum tekrar geri açabilir miyim?
Dondurulmuş hesabımızı atım tekrar donduramıyorum, nasıl dondururum?
ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

 • Hesabınızı dondurmadan önce mutlaka hesabınıza tanımlı GSM numarası, ilk mail adresi ve dondururken kullandığınız mail adresini, mümkünse geçmişte kullandığınız birkaç şifreyi not alın ve güvenli bir yerde saklayın.
 • Hesabınızı ne kadar süre boyunca kapatmayı düşünüyorsanız bu süre zarfında mail adresinizi vs kontrol ederek hesabın güvende olup olmadığını kontrol edin.
 • Dondurmuş olduğunuz hesabınızı açtıktan sonra şifrenizi değiştirmeyi deneyebilirsiniz.
 • Hesabınızda kullandığınız mail ve ilk açarken kullandığınız maili güvene alınız. Mutlaka kurtarma maili ve telefon numarasınızı ekleyip doğrulayın.

Instagram Hesap Dondurma Video Anlatım

Hesap Silme, Kapatma ve Dondurma hakkındaki diğer yazılarımızı işlemler sayfasından öğrenebilirsiniz.

Comments

 1. Şahin Alp

  Instagram hesap dondurduktan sonra tekrar açınca 7 gün süreyle hesabını tekrar kapatamıyorsun. Bununla ilgili öneriniz var mı?

  1. Hesap Yönetimi Article Author

   Merhaba, maalesef dondurduktan sonra tekrar açılan hesaplar 7 günden önde dondurulamıyor.

 2. hakan

  dondurmak için epey uğraştım ama yapamadım. öğrendim ki mobil uygulama üzerinden hesabı dondurmak mümkün değilmiş. yardımınız için sağolun.

 3. bora

  ben hesabi gecici olarak dondurdum suan 2 gun oldu ama giremiyorum ne yapabilieim sifre yanlis galiba

  1. Hesap Yönetimi Article Author

   Merhaba. Muhtemelen girdiğiniz şifre yanlıştır. Eğer şifrenizi doğru girerseniz hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bunun dışında şifremi unuttum seçeneklerini deneyebilirsiniz.

 4. sakine

  şifremi unuttum. şifre unutunca nasıl kapatılıyor? yardımcı olur musunuz? hesap dondurmak istiyorum ama instagram şifremi unuttum.

  1. Hesap Yönetimi Article Author

   Merhaba. Yakın zamanda ilgili konu hakkında bilgilendirme yazısı yayına alınacaktır.

  1. Hesap Yönetimi Article Author

   Merhaba, konu içeriğine Sık Sorulan Sorular başlığı altına “Hesabımı dondurdum tekrar geri açabilir miyim?” sorusu olarak cevabını yazdık oradan okuyabilirsiniz.

  1. Hesap Yönetimi Article Author

   Merhaba, Sık Sorulan Sorular başlığı altında “Hesabı dondurunca gönderilerim kaybolur mu?” sorusu olarak sorunuza cevap verdik. Bu başlık altından sorunuzun cevabını öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın