Instagram hesap dondurma işlemleri için sizlere güncel bilgilerle nasıl yapacağınızı anlatağız. Bu yazıda anlatılan adımları takip ederek Instagram hesabınızı geçici olarak dondurabileceksiniz. Dondurma işlemi, tarif edilen yöntemler izlenerek yapıldığında dondurulan hesaba tekrar giriş yapana kadar pasif durumda kalacaktır. Dondurduğunuz hesabınızın kullanıcı adı ve şifresi ile tekrar giriş yaptığınızda instagram hesabınız tekrar kullanılabilir duruma gelecektir.

Instagram hesabınızı tamamen kapatmak istemiyorsanız dondurma işlemi yapmak gerekiyor. Aşağıda belirtilen adımları izlediğiniz zaman hesabınızı birkaç adımda kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Bilgilendirme: Instagram hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız Instagram Hesap Silme hakkındaki yazımızdan faydalanabilirsiniz.
Instagram Hesap Dondurma

 • Öncelikle web tarayıcısı üzerinden instagram hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekiyor. Bunun için masaüstü bir bilgisayar şart değil, mobil cihazınızın web tarayıcısından da kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • Daha sonra giriş yapmış olduğunuz hesabınızı düzenlemelisiniz. Bunun için profil sayfasına gelip “hesabımı düzenle” seçeneğine tıklıyorsunuz. Hesap düzenle işlemi için aşağıdaki  Hesap hesap dondurma linkini kullanabilirsiniz.
 • Hesabı düzenleme kısmına giriş yaptığınızda karşınızdaki ekranın en altında “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğini göreceksiniz.

Bilgisayar Üzerinden Instagram Hesap Dondurma

instagram Hesap Dondurma

 • “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıkladıktan sonra karşımıza onaylama bölümü gelecektir. Buradan “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusuna size uygun olan bir seçeneği seçip ardından şifrenizi girip hesabı dondurmak istediğinizi onaylamanız gerekmektedir.

Instagram Dondurma

 • “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıkladığınız aşağıdaki gibi bir uyarı daha çıkacaktır.

geçici olarak hesabımı kapat

 • Hesabınızı “geçici olarak” dondurma konusunda kararlıysanız “Evet” seçeneğini seçerek hesabınızı kapatabilirsiniz.

Telefon Üzerinden Instagram Hesap Dondurma

Bilindiği üzere Instagram hesabını telefonumuza yüklediğimiz mobil uygulama ile dondurmak yada kapatmak mümkün olmamaktadır. Bunun için vermiş olduğumuz link üzerinden telefonunuzun tarayıcısından instagram hesap dondurma ve kapatma sayfasına gidiyoruz. Aynı şekilde bilgisayardan hesap dondurma (kapatma) işlemlerindeki adımları uyguluyoruz.

 • Karşımıza çıkan sayfadan “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” seçeneğine tıklayıp devam ediyoruz.
 • Burada bize sorulan  “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusuna bize uygun bir yanıt vererek işlemimize devam ediyoruz.
 • Bizden şifre istenecek, mevcut kullandığımız şifremizi girip devam ediyoruz.
 • Şifreyi girdikten sonra tekrar bir uyarı olması için Evet ve Hayır olan iki seçene sunuyor.
 • İşleme devam ederken Instagram bize emin olup olmadığımızı soruyor ve “Evet” deyip devam ediyoruz.
 • Evet dedikten sonra Instagram hesabımızı telefon üzerinden de kapatabiliyoruz.

Hesabınızı dondurmak burayı kullanabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Hesabı dondurunca gönderilerim kaybolur mu?
Hesabınızı dondurduğunuz zaman hesabınızı tekrar aktif hale getirdiğiniz zaman gönderileriniz silinmez veya kaybolmaz. Eğer bazı gönderilerinizi göremiyorsanız birkaç gün içinde göremediğiniz gönderileriniz hesabınızda görünür hale gelecektir.
Hesabımı dondurdum tekrar geri açabilir miyim?
Instagram hesabınızı dondurduğunuz zaman tekrar şifrenizle hesabınızı açabilirsiniz. Bu durumda dikkat etmeniz gereken tek nokta hesabınızı dondurmuş olmalısınız, eğer hesabınızı silme işleminden geçirdiyseniz 7 gün içinde hesabınıza giriş yapmazsanız tüm bilgileriniz silinecektir.
Dondurulmuş hesabımızı açtım tekrar donduramıyorum, nasıl dondururum?
Daha önce dondurmuş olduğunuz Instagram hesabınızı açtığınızda tekrar dondurmak için hesabınızı açtığınız gün itibariyle 7 gün süre geçmesi gerekmektedir. 7 gün geçtikten sonra hesabınızı tekrar dondurabilirsiniz.
ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

 • Hesabınızı dondurmadan önce mutlaka hesabınıza tanımlı GSM numarası, ilk mail adresi ve dondururken kullandığınız mail adresini, mümkünse geçmişte kullandığınız birkaç şifreyi not alın ve güvenli bir yerde saklayın.
 • Hesabınızı ne kadar süre boyunca kapatmayı düşünüyorsanız bu süre zarfında mail adresinizi vs kontrol ederek hesabın güvende olup olmadığını kontrol edin.
 • Dondurmuş olduğunuz hesabınızı açtıktan sonra şifrenizi değiştirmeyi deneyebilirsiniz.
 • Hesabınızda kullandığınız mail ve ilk açarken kullandığınız maili güvene alınız. Mutlaka kurtarma maili ve telefon numarasınızı ekleyip doğrulayın.

Instagram Hesap Dondurma Video Anlatım

Hesap Silme, Kapatma ve Dondurma hakkındaki diğer yazılarımızı işlemler sayfasından öğrenebilirsiniz.

Comments

 1. bora

  ben hesabi gecici olarak dondurdum suan 2 gun oldu ama giremiyorum ne yapabilieim sifre yanlis galiba

  1. Hesap Yönetimi Article Author

   Merhaba. Muhtemelen girdiğiniz şifre yanlıştır. Eğer şifrenizi doğru girerseniz hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bunun dışında şifremi unuttum seçeneklerini deneyebilirsiniz.

 2. büşra

  merhaba hesabımı 24 saat önce kapattım ama geri açamıyorum dondurdum yani daha doğrusu şifreniz hatalıdır falan demeyin gayet iyi hatırlıyorum şifremi 24 saat sonra açılır diyor ama hala açılmadı bunun nedeni nedir yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Hesap Yönetimi Article Author

   Merhaba, dondurma işlemini daha önce birkaç kez yaptınız ve tekrar açtığınız zamanlarda bu tür sorunlar olabiliyor. 24 saat süre verilse de bu süre birkaç günü de bulabiliyor. E-posta ve telefon numaranızın onaylı ve doğru olduğunu kontrol edip şifre sıfırlama talebinde bulunun. Tüm bunları denediniz ama sonuç alamadıysanız birkaç gün bekleyip tekrar denemenizi öneririz. Tüm bunlardan sonuç alamazsanız yardım merkezi üzerinden instagram yönetimine mail atabilirsiniz.

 3. busra

  İki gun oldu hala.instgram.hesabimi.acamadim allah kahretsin ki.acamiyorumda hala madem tekrar acilmicak ne vardi instgram hesabi dondurma linki atyosnuz bariz ortada siliyor tamamen dondurmuyor lanet olsun ya ne olacak simdi adam akilli.yardim da etmiyosunuz

 4. busra

  Ve bu arada do durulmus olan hesap icin nasil.sifre sifirlama gonderrbirim allah icin boyle hesap yok diyor

 5. busra

  Keske biraz yardimci olabilseydiniz insta hesabi dondurma dye bisy yok bildigin siliyolar hesabinizi uc gundur erisemiyorum hesabima sacma sapan boktan boktan isler ya

 6. Büşra

  valla 3 gündür her saat başı deniyorum resmen hesap açılıyor bence hesap dondurmak yerine bu işlem hesabımızı siliyor yardım merkezide yardımcı olmuyor gerektiği gibi nasıl ulaşıcam şimdi hesabımı artık ypan biri bilen biri varsa yardımcı olur mu lütfen sizin yardım ediceniz falan yok zaten sizden kestim umudumu artık saçma saçma cvplar veryosunuz insana

Bir Cevap Yazın