instagram şifremi unuttum

Instagram Şifremi Unuttum; çoğu insan güvenlik önlemi nedeniyle sosyal medya sitelerindeki şifrelerini farklı farklı yapaya başladı. Bu sebepten ötürü insanlar uzun süre giriş yapmadıkları veya şifremi hatırla yapıp daha sonra başka bir yerden girmek istediklerinde şifrelerini bulamamaları nedeniyle şifresini sıfırlamak istiyor. Şifreniz bir türlü aklınıza gelmiyorsa, site sizden hesabınızı oluştururken sorduğu güvenlik bilgileri sayesinde yeni şifre temin edebiliyor. Şimdi gelelim instagram şifremi unuttum ne yapacağım sorusunun cevabına.

Instagram şifremi unuttum ne yapacağım ?

Yukarıda da bahsettiğimiz nedenlerden ötürü hesabınıza erişimi kaybettiniz diyelim. Hesabınızın şifresini tekrar öğrenmek için 2 yöntem bulunmakta. Bunlardan birincisi telefon ile yapılıyor, diğeri ise bilgisayar ile.

Telefon ile instagram şifresini alma

Telefondan instagrama girin ve ekrana gelen “Giriş Detaylarını Unuttum” yazısına tıklayın.Buraya tıkladıktan sonra “Girişte Sorun Mu Yaşıyorsun” yazan yer açılacak. Bu alan açılınca buraya instagram kullanıcı adınızı yazın ve “Giriş Bağlantısı Gönder” butonuna tıklayın. Bu işlemi yaptıysanız hesabınızı oluştururken girdiğiniz mail adresinize şifre yenileme maili gelecek. Buradan yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Bilgisayar ile instagram şifresini alma

Her zaman dediğimiz gibi bilgisayardan bu tarz işlemleri yapmak daha kolay ve daha hızlıdır.Her zaman bilgisayardan yapmanızı öneriyoruz. Tarayıcınızı açın ve instagrama girin. Karşınıza gelen giriş yapma kısmının altında şifremi unuttum linkine tıklayın ve karşısına çıkan sayfada kullanıcı adınızı girin. Mail adresinize şifrenizi yenilemek için gelen mailde ki linke basarak yeni şifrenizi edinebilirsiniz.

Instagram Şifre Yenileme Linki:
https://www.instagram.com/accounts/password/reset/?hl=tr

Benzer Konular:

 

 

Bir Cevap Yazın