Hotmail Hesap Silme; Hotmail (Outlook) 1995 senesinde Sabeer Bhatia ve Jack Smith ortaklığı ile kurulmuştur, kullanıcıların ücretsiz e-mail göndermesine imkan sağlamaktadır. İnternet tarayıcısı üzerinden kullanılan bir program iken sonraları tamamen ücretsiz hale gelmiştir. Hotmail ismi Sabeer Bhatia ve Jack Smith’in servislerine isim bulmak için düşükdüklerinde Hotmail’i bulmuşlardır, bu isim HTML’i çağrıştırdığı için kullanılmıştır. Servisin orjinal ismi aslında HoTMaiL’dir. Serbis 2013 yılında Microsoft’un Outlook servisleri ile birleşerek tüm servis Outlook.com’a taşınmıştır.

Outlook ve Hotmail Hesap Silme

Outlook’un Şubat 2013 itibariyle 420 milyon üyesi bulunmaktadır. Outlook her kullanıcıya 15 GB depolama alanı sunmaktadır. 420 milyon kullanıcı arasından hesabını silmek, kapatmak yada dondurmak isteyenler olabilir. Bu nedenle Outlook (Hotmail) hesabını silmek için sizlere adımları tek tek anlattık.Outlook & Hotmail Hesap Silme Adımları;

  1. Öncelikle Outlook hesabımıza giriş yapıyoruz.
  2. Hesabınızı silmek için de buraya tıklıyoruz silme sayfasına yönlendiriyor bizi.
  3. Karşımıza gelen ekranda “İleri” deyip devam ediyoruz.
  4. Buradaki uyarıları okuyup onaylamamız gerekiyor. Onayladıktan sonra devam ediyoruz.
  5. Karşımıza Nedeni seçin çıkacaktır ve bize uygun nedeni seçip onaylıyoruz.
  6. Hesabı kapanmak üzere işaretle seçeneğini seçip devam ediyoruz ve hesabımızı kapatıyoruz.

Outlook & Hotmail Silme Linki:
Hesap silmek için tıklayınız.

Hesabınızı Kapattıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Hesabı kapatma için işaretle seçeneğini seçtikten sonra hesabınız kapatılıyor. Ancak Microsoft hesabınız silinmeden önce fikriniz değişir yada kazara yaptığınızı düşünüyorsanız size 60 gün süre vermektedir. 60 gün içinde silme işlemini geri alabilirsiniz. Eğer bu süre zarfında işlemi geri almazsanız hesabınız kalıcı olarak silinmektedir.

Hesabınızı geri açmak isterseniz 60 gün içinde hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir. Bu süre içinde hesabınıza giriş yaptığınızda hesap silme işleminiz otomatik olarak geri alınmaktadır. Eğer yardıma ihtiyacınız varsa Microsoft desteğe mail gönderebilirsiniz.

Hotmail Hesap Silme

Outlook ve Hotmail Hesap Silme Video Anlatım:

Comments

  1. Pingback: Skype Hesap Silme | Kalıcı ve Geçici Hesap Kapatma

Bir Cevap Yazın