Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Son dönemlerde sosyal medya kullanımı açısından deyim yerindeyse zirveyi temsil eden birkaç sosyal ağ platformundan birisi olan Twitter resmi olarak 2017 yılınca 328 milyon kullanıcı olduğunu açıkladı. Bu açıklamaya göre bir önceki yıla göre %6 artış göstererek 18 milyon kullanıcıyı daha bünyesinde katmış bulunuyor.

Son güncellemeler ile Twitter çok radikal bir karar alarak 8 Kasım 2017 itibariyle 140 karakter olan tweet yazım sınırlamasını 280 karakter yaparak test aşamasında kullanıma sundu. Bu tarihten itibaren kullanıcılar artık Twitter’da 280 karakter sınırlama ile Tweet atabilecekler.

Twitter’ın bu kadar popüler olması ve milyonlarca kullanıcısının olması da yanında ek sorunları gündeme getiriyor. Bunlardan doğan neticeler sonucunda da bazı kullanıcılar hesaplarını silmek, kapatmak veya dondurmak istiyorlar. Bu makalede sizlere hesabınızı nasıl silebileceğinizi güncel olarak anlattık. Aşağıdaki adımları takip ederek Twitter hesabınızı silebilirsiniz.

Swarm hesabınızı silmek için Swarm hesap silme sayfasından gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Twitter Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Milyonlarca kişinin kullandığı böyle büyük bir platformda ister istemez sorun yaşayanların olma kaçınılmaz olmaktadır. Bir çok kişi gizlilik sorunu, rahatsız edilme, işlerinden yada okuluna vakit ayıramama adına Twitter ve benzeri sosyal ağlardan hesaplarını silmektedir. Bu konu silme işleminin nasıl yapılacağını anlatan yazılı ve görsel anlatımla bu yazıyı derledik.

Twitter hesabınızı silmek için dizüstü yada masaüstü olan cihazdan Twitter hesabınıza giriş yapmış olmalısınız. Çünkü Twitter’da Android, iOS yada benzeri mobil cihazlarda Twitter Mobil Uygulaması üzerinden hesap kapatma işlemleri yapılamamaktadır.

Yukarıdaki linkten, eğer hesabınıza giriş yapmışsanız. sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılaşacaktır. Giriş yapmamışsanız öncelikle hesaba giriş yapma kısmına yönlendirileceksiniz.

Twitter hesap silme

Telefondan Twitter Nasıl Kapatılır?

Mobil uygulama üzerinden Twitter hesabının silinemediğini söylmiştik. Ancak herhangi bir dizüstü yada masaüstü bilgisayara erişiminiz yoksa alternatif bir yol olarak da mobil cihazınız üzerinden nasıl kapatılacağını anlatalım.

Mobil cihazınızdan internet tarayıcısından twitter.com sitesine girip kullanıcı adı ve şifreniz ile hesabınıza giriş yapıyorsunuz.

Yukarıda vermiş olduğumuz silme linkini tekrar verdik, bu linke mobil cihazınızın internet tarayıcısından açarak masaüstü yada dizüstü bilgisayarda yapmış olduğunuz adımları takip ederek hesabınızı kapatabilirsiniz.

Twitter Hesap Silme Linki:
Hesabınızı silme linki.

Önemli Bilgilendirme

Bu yöntemle hesabınızı geçici bir süre silebilirsiniz. Tamamen silinmesi için hesabınızı dondurduktan sonra 30 gün süre ile giriş yapmamalısınız. 30 gün süre sonunda hesabınıza giriş yapmadıysanız Twitter hesabınız  tamamen silinecektir.

Instagram hesabınızı silmek için Instagram hesap silme, dondurmak için Instagram hesap dondurma sayfasından gerekli işlemleri adım adım öğrenebilirsiniz.

Twitter Hesap Silme ve Dondurma Video Anlatım

Comments

 1. selim tankurt

  twitter hesap dondurma ve şifre unuttum gibi işlemleri nasıl yapılıyor? şifremi unuttum diyorum ama mail gelmiyor bir türlü.

  1. Hesap Yönetimi Article Author

   Merhaba, hesabınıza kayıtlı e-posta adresini doğru yazdığınızdan emin olun. Eğer cep telefonu kaydını yaptınızsa telefon numarasından da şifre yenileme işlemi yapabilirsiniz.

 2. hakan

  Twitter hesabımı silmek istiyorum. Hesap silme işlemi nasıl yapılıyor yardımcı olur musunuz?

Bir Cevap Yazın