Whatsapp Hesap Silme

Whatsapp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilmiş internet tabanlı mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia platformlarını desteklemekte ve 2G, 3G, 4G ya da Wi-Fi İnternet bağlantısı üzerinden mesaj gönderebilir, sesli ve videolu görüşme yapılabilmektedir. Whatsapp günümüz itibariyle 1 milyar kullanıcıyı geçmiş bulunmaktadır ve internet üzerinden web.whatsapp.com üzerinden de QR kodunuzla bağlanarak masaüstü sürümünü de kullanabilirsiniz.

Whatsapp Hesap Silme

1 milyar kullanıcıya ulaşan bir platformda mutlaka hesabını silmek isteyen kullanıcılar olacaktır, bu nedenle Whatsapp Hesap Silme işlemini nasıl yapacağınızı adım adım olarak sizlere anlatıyoruz.

UYARI: Whatsapp Hesap Silme işlemi gerçekleştikten sonra hesabınız geri alınamayacak şekilde silinecektir. Whatsapp’ı sildikten sonra sohbet geçmişiniz, grup üyelikleriniz gibi bir çok bilgi tamamen silinecektir ve tekrar ulaşamazsınız.

Andorid için WhatsApp silme adımları;

  1. WhatsApp’a giriş yapıyoruz.
  2. Menü > Ayarlar > Hesap > Hesabımı Sil adımlarını takip ediyoruz.
  3. Burada telefon numaranızı başında alan kodu olacak şekilde (TR için +90 ile başlar) girip Hesabımı Sil diyoruz.

Apple (iPhone) için WhatsApp silme adımları;

  1. WhatsApp’a giriş yapıyoruz.
  2. Ayarlar > Sohbet Ayarları > Gelişmiş > Hesabımı Sil adımlarını sırası ile takip ediyoruz.
  3. Karşımıza gelen ekranda telefon numaranızı başında alan kodu olacak şekilde (TR için +90 ile başlar) girip Hesabımı Sil deyip WhatsApp hesabınızı silebiliyoruz.

Bir Cevap Yazın