Yahoo Hesap Silme

Yahoo Hesabı Silme

Yahoo Hesap Silme; Yahoo günümüzün en popüler e-posta uygulamaları arasındadır. Özellikle Amerika kıtasında ve Avrupa’da oldukça yaygın olun bu e pasta uygulaması ülkemizde de hatırı sayılı bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Ama hiçbir zaman ülkemizde oldukça popüler bir uygulama haline gelmemiştir. Bakıldığı zaman en büyük rakibi Gmail ile aynı kalitede hizmet sunmasına rağmen ülkemiz insanları tarafından yoğun bir ilgi görmemiştir.

Yahoo özellikle hızlı ve seri bir e-posta uygulaması olmasına rağmen ülkemizde yeterli kullanıcı sayısına ulaşamaması bu uygulamanın en büyük handikabı durumundadır. Dünya çağından popüler olan bu e-posta uygulamasının ülkemizde yeterli popülerliğe ulaşmamasından dolayı ve çeşitli sebeplerden dolayı bu uygulama hesaplarını silmek isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Sorunsuz bir Yahoo hesap silme nasıl yapılır sizle ayrıntılı bir şekilde aktaracağız

Benzer İşlem:
Instagram Hesap Dondurma 2018

Yahoo Hesabı Nasıl Silinir?

Yahoo hesap silmeden önce buna tam olarak karar vermek gerekmektedir. Çünkü hesabı sildikten sonra tekrar aynı hesapla devam etme şansı hiç bulunmamaktadır. Yahoo hesap silme veya kapatma aşamaları şu şekildedir;

  • Öncelikle Yahoo sitesine ya da uygulamasına mail adresiniz ve şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Bilgisayar üzerinden Yahoo’ya gidiyorsanız hesabınız üzerinden ‘’ feshetme sayfası’’ üzerinden silme işlemleri yapılırken eğer mobil uygulama üzerinden giriyorsanız ‘’ hesap sonlandırma sayfası’’ kısmına girilmelidir.
  • Bu kısımlara girdikten sonra Yahoo size uzun bir yazı gösterecektir. Burada hesabınızı silmeniz durumunda olacaklar anlatılarak size hesabı silmek için emin olup olmadığınız şeklinde bir soru sorulacaktır.
  • Eğer emin seniz sizde Yahoo şifrenizi girmenizi isteyecektir. Burada şifrenizi doğru girmeniz önemlidir. Çünkü yanlışlıkta tüm işlemleri en başından alınması gerekmektedir.
  • Karşımıza Recaptcha kodu gelecektir. Bu konu karşısındaki tarafa büyük ve küçük harfe duyarlı olacak şekilde girilmelidir.
  • Daha sonra hesap tamamen silinmiş olmaktadır.
  • Yahoo Hesap Silme Linki: https://edit.yahoo.com/config/delete_user

Benzer İşlem:
Line Hesap Silme

Yahoo Hesabı Silerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yahoo hesap silmende önce emin olmak ve sonuçlarını iyi bilmek gereklidir. Hesabınızı silmeniz halinde karşılaşacaklarınız şu şekilde olmaktadır;

  • Yahoo hesabınızı sildiğinizde posta kutunuzdaki her şey silinecektir. Ve bu bilgilere bir daha asla erişmeniz olanaksızdır. Önemli postalarınız varsa bunları kopyalamanız gerekmektedir.
  • Bu hesabı sildiğinizde Yahoo ile bağlantılı diğer uygulama ve hizmetlerde sıfırlanacağı kesinlikle unutulmamalıdır.

Video Anlatım

Bir Cevap Yazın